Praćenje fizioloških parametara je od suštinskog značaja za ciljno usmereno lečenje pacijenata u kritičnoj nezi. Visoko invazivne metode praćenja su uspostavljene u kliničkoj praksi dugi niz godina, ali su sve više u centru kritičke rasprave. PiCCO tehnologija je rešenje.
Getinge Picco napredno praćenje pacijenta
Pojednostavite hemodinamiku i naučite kako da razumete složena stanja sa PiCCO
Getinge PiCCO (PiCCO2) je medicinski uređaj koji se koristi za praćenje hemodinamskih parametara i funkcije srca i krvnog sistema kod pacijenata u intenzivnoj nezi i operacionim salama. “PiCCO” je skraćenica koja označava “Pulse Contour Cardiac Output,” što znači da uređaj meri protok krvi koristeći pulsnu konturu, čime pomaže medicinskim stručnjacima da bolje razumeju hemodinamske promene u telu pacijenta.
Merenja: Getinge PiCCO omogućava precizno merenje različitih parametara, uključujući srčani minutni volumen (Cardiac Output – CO), intratorakalni volumen, središnji venski pritisak, središnji arterijski pritisak i druge hemodinamske promenljive.
PiCCO pomaže u određivanju glavnih hemodinamskih parametara kritično bolesnih pacijenata
- Kvantifikacija plućnog edema uz krevet
- Kvantifikacija srčanog predopterećenja
- Nekoliko arterijskih pristupnih tačaka inc. za pedijatrijske pacijente
- Precizan, kalibrisan srčani izlaz – otkucaj do otkucaja
- Volumetrijski parametar predopterećenja umesto pritisaka punjenja
- Postopterećenje, kontraktilnost, odziv na zapreminu
Praćenje: Uređaj neprestano prati ove parametre kako bi pružio informacije o stanju srca i krvnih sudova pacijenta. To je posebno važno u situacijama kada je potrebno brzo reagovati na promene u hemodinamskom stanju, kao što su operacije ili lečenje pacijenata u kritičnom stanju.
Klinička primena: Getinge PiCCO se često koristi u intenzivnoj nezi, hirurgiji, anesteziji i drugim medicinskim oblastima gde je praćenje i kontrola hemodinamskih parametara od suštinskog značaja za adekvatno lečenje pacijenata.
Napomena: Prilikom upotrebe ovog uređaja i interpretacije rezultata, važno je da to obavlja medicinski obučeno osoblje kako bi se obezbedila pravilna primena i tumačenje podataka o pacijentu.